Weekendverwachting: terrasweer, maar ook buien

Johnny Willemsen
Geschreven door: Johnny Willemsen
10 apr 2025 11:50 uur Update: 11 apr 2025 18:45 uur
Het komende weekend kent qua weer twee flink verschillende dagen. Lees er alles over.

Deze aprilmaand is er in nagenoeg het hele land nog geen druppel regen gevallen en tot het weekend gebeurt dit ook niet. Lees meer over het weer van vanmiddag, vannacht en morgen in ons weerbericht Nederland.

Warme en zonnige zaterdag

Na een frisse nacht met mogelijk hier en daar zelfs vorst aan de grond wordt het zaterdagmiddag op grote schaal 20 tot 23 graden. In Limburg en Brabant is lokaal zelfs 24 graden mogelijk. Op de Waddeneilanden blijft het kwik met 16 tot 18 graden iets achter, maar ook daar is het prima lenteweer.

De wind waait zaterdag uit het zuidoosten en is overwegend matig van kracht. Het weerbeeld is een groot deel van de dag zonnig. In de loop van de middag neemt de bewolking in het zuiden wat toe. Zaterdagavond stijgt in Zeeland en Limburg als eerste de kans op een bui.

De eerste buien sinds lange tijd, kans op Saharastof

In het weekend van 23 en 24 maart viel verspreid over het land een klein beetje regen met Saharastof. Op veel plekken ging het om amper 1 mm en voor grotere neerslaghoeveelheden moeten we dus nog verder terug.

In de nacht van zaterdag naar zondag en zondagochtend trekt een aantal buien over het land. Ook hierbij kan weer Saharastof zitten. Of dit vieze auto's oplevert hangt niet alleen af van de hoeveelheid stof, maar ook van de neerslagintensiteit. Bij slechts wat lichte neerslag is de kans op vieze auto's het grootst. Trekt er precies een plensbui over je auto dan zal het meevallen. En als de buien jouw woonplaats missen dan zal er uiteraard geen (nieuw) Saharastof op je auto komen.

Zondag een bui, ook zon en relatief zacht

De tweede dag van het weekend start met een aantal buien. Landinwaarts zijn in de middag ook buien mogelijk, maar in het westen is het al snel overwegend droog en komt de zon tevoorschijn. In de loop van de middag breekt ook in het binnenland de zon steeds vaker door. Met op de meeste plaatsen 16 tot 18 graden is het zacht voor de tijd van het jaar, want maxima van 13 à 14 graden zijn gebruikelijk in de tweede decade van april. De wind waait zondag uit het zuiden tot zuidwesten en is veelal matig, aan zee soms vrij krachtig, 5 Bft.

Omslagfoto: Henk Voermans

Neerslagverwachting Harmonie

Bekijk hieronder de neerslagverwachting van het Harmonie weermodel voor de komende 48 uur. Meer weerkaarten bekijken doe je op I'm Weather

Files en vertragingen